O nás

Usedlost  najdete  na okraji obce Václavov u Oskavy.
Jen pro bližší představu od Šumperka je vzdálena 17 km, od Uničova 19 km, Rýmařova 20 km, ale velmi dobře přístupná je rovněž od Olomouce – 45 km.

Mapa, kde nás najdete, je zde!  GPS: 49° 54′ 7.03″ N, 17° 6′ 50.09″ E.

Oskava je ideálním rekreačním a turistickým místem pro jednotlivce i celé rodiny. Leží na samé hranici CHKO Jeseníky a je součástí Přírodního parku Sovinecko. K nejznámějším trasám patří zřícenina hradu Rabštejn, výletní místo Skřítek, Rešovské vodopády, Žďárský Potok , Anenská Huť, větrná elektrárna v Mladoňově… Dá se jít i jen tak lesními pěšinkami a užívat si klidu a přírodních krás.
Ale ani Ti, kdož neholdují příliš chůzi či jízdě na kole, zde nepřijdou zkrátka. V prvé řadě jim nabízíme romantické vyjížďky na koních, ale je zde i možnost rybolovu, jak na stojaté, tak i divoké vodě. A celá řada dalších možností vyžití – koupání v přírodní nádrži, geocaching, výtvarné a rukodělné dílničky…
Jestřábí jako nová usedlost byla  založena před 6 lety, a doslova  vykřesána z původního zbořeniště, které mělo pohnutou minulost. Dřívější  kravín, byl později přebudován a měla zde stát výrobní hala, nakonec budova zůstala na pospas nenechavcům a pobudům. Tak byl  nalezen a po spoustě průtahů i koupen. Krátce nato vzniklo i občanské sdružení JK Jestřábí. Od Té doby se členové a přátelé JK snaží ve svém volém čase vytvořit zde domov pro všechny milovníky přírody a především koníčkáře, protože právě těmto ušlechtilým zvířatům se plně věnujeme.
A pokud se ptáte proč zrovna Jestřábí, pak je zde jednoduchá odpověď. Kolem objektu protéká potůček, který se kdysi označoval jako Jestřábí potok. Dnes ho najdete na mapě už jen pod označením Václavovský potok. Nu, a to přízvisko Jestřábí, dostal podle toho, že zde dříve hnízdilo několik párů jestřábů.
Vzhledem k tomu, že jak už jsme výše uvedli, je tato lokalita velmi vhodná jak pro  pěší turistiku, tak i  cykloturistiku, ale především  agroturistiku, připravili jsme pro vás několik jezdeckých tras v různých délkách, tematických okruzích a stupních jezdeckého umění.